O klubie

MKS_MOSiRPowołanie do życia drużyny MKS MOSiR Opole stało się faktem. Już w maju 2012 r. parafowano umowy dotycząc założenia Miejskiego Klubu Sportowego. Finalnie trenować w nim będzie 500 młodych piłkarzy w wieku od 6 – 19 lat. Podstawowym założeniem działalności MKS-u jest podniesienie efektywności szkolenia poprzez ujednolicenie treningu. Jest to możliwe dzięki porozumieniu, które podpisały: Odra Opole, Rodło Opole, Footbal Academy, Groszmal, Zryw, LZS Grudzice.
Nad całością będzie czuwał trener – koordynator; dodatkowo MKS zatrudni do pracy szkoleniowca bramkarzy, fizjoterapeutę oraz trenerów poszczególnych grup. Siedzibą klubu jest Centrum Sportu przy ul. Wandy Rutkiewicz 10 w Opolu. Dodatkowo zostanie stworzonych 7 klas sportowych o profilu piłki nożnej (cztery w szkole podstawowej, dwie w gimnazjum i jedna w liceum).

Proces powstawania klubu jest podzielony na dwie części. W pierwszej fazie powstała drużyna juniorów starszych grająca w opolskiej lidze juniorów oraz II opolskiej lidze juniorów. Ta młodzież objęta jest także programem szkoleniowym. W drugim etapie, w roku szkolnym 2013/2014 powstaną pierwsze klasy sportowe. Od 2014 roku MKS MOSiR Opole zostanie poszerzony o trampkarzy, a w kolejnym roku dołączą roczniki poniżej 12 roku życia.
Z pełnej oferty Miejskiego Klubu Sportowego MOSiR w Opolu opolska młodzież będzie mogła skorzystać w 2015 roku. Po zakończeniu szkolenia młodzi piłkarze będą przechodzić bezpłatnie do wybranego klubu w Opolu. W przypadku przejścia do klubu poza miastem Opole klub macierzysty oraz MKS MOSiR Opole podzielą się kwotą transferu.