MLJM: BTP STAL BRZEG – MKS MOSiR OPOLE 1:4 (1:2)

Na inaugurację rozgrywek Makroregionalnej Ligi Juniorów Młodszych zmierzył się z zespołem Stali Brzeg. Spotkanie rozegrano na głównej płycie brzeskiego stadionu, Już pierwsza akcja naszego zespołu mogła przynieść prowadzenie gdzie po szybkiej akcji naszego zespołu Sebastian Bryłka z ok. 20 m trafił w słupek. Niestety pierwsi z prowadzenia cieszyli się zawodnicy stali za sprawą Mateusza Dychusa, który nie upilnowany w polu karnym w sytuacji sam na sam nie dał szans Adamowi Jurewiczowi. Zdopingowani zawodnicy gospodarzy jeszcze raz zagrozili bramce MKS-u po akcji lewą stroną boiska, lecz tym razem bramkarz nie dał się pokonać. Z każdą minutą nasz zespół stwarzał coraz to groźniejsze sytuacje, najpierw po rzucie rożnym wykonywanym przez Jakuba Pietrakowskiego ten sam zawodnik przestrzelił z ostrego kąta, następnie na indywidualną akcję zdecydował się Szymon Machnik ograł w pełnym biegu dwóch obrońców po czym idealnie obsłużył Sebastiana Bryłkę, który po uderzeniu w dalszy róg bramki doprowadził do remisu. W odpowiedzi znowu Mateusz Dychus minimalnie chybi z około 8 metrów. Kolejne sytuacje to kolejno bite rzuty rożne, gdzie najpierw Przemysław Chodorek a następnie Sebastian Bryłka w dogodnych sytuacjach przenoszą piłkę nad poprzeczka gospodarzy. I gdy wydawało się, że na przerwę oba zespoły zejdą przy stanie remisowym na indywidualną akcję tym razem zdecydował się Szymon Mrozek, podobnie jak przy pierwszej bramce Szymon Machnik ograł dwóch obrońców i z ostrego kąta po rykoszecie wyprowadził nasz zespół na prowadzenie.

Ma druga połowę nasz zespół wyszedł bardzo zmotywowany. Kontrolował przebieg gry raz po raz stwarzając sobie sytuacje do zdobycia bramki. w 44′ z rzutu wolnego dośrodkowywał Jakub Pietrakowski a dosłownie centymetrów brakło Szymonowi Machnikowi do zdobycia bramki, następnie kolejny rajd prawa stroną boiska bardzo dobrze grającego Szymona Mrozka minimalnie niecelnym strzałem zakończył Jakub Pietrakowski. I w końcu 56′ spotkania, dośrodkowanie z rzutu rożnego i w zamieszaniu pod bramki gospodarzy najwięcej zimnej krwi zachowuje Przemysław Chodorek wyprowadzając nasz zespół  na dwubramkowe prowadzenie. Opolanie ruszyli za ciosem, najpierw strzał Sebastiana Bryłki obronił bramkarz a następnie po dośrodkowaniu Przemysław Chodorek przewrotką próbował zdobyć drugą swoją bramkę w tym meczu. W myśl piłkarskiego przysłowia, że nie wykorzystane sytuacje lubią się zemścić po dośrodkowaniu z prawej strony boiska napastnik gospodarzy będąc zupełnie nie kryty przestrzelił głową z 6 metrów od bramki. Jeszcze w doliczonym czasie gry kolejne dośrodkowanie z rzutu wolnego na bramkę zamienił Szymon Machnik i trzy punkty pojechały do Opola.

MKS: Adam Jurewicz, Jakub Kowalski, Szymon Bill, Przemysław Chodorek, Tomasz Wojciechowski ( 70′- Tadeusz Wencel), Szymon Mrozek ( 70′- Dominik Paliszewski), Jakub Pietrakowski, Sebastian Bryłka, Filip Kozłowski 9 70′- Wojciech Danielak), Jakub Moc, Szymon Machnik. Trener: Paweł Walaszczyk.

bramki: 1:0 – Mateusz Dychus, 1:1 – Sebastian Bryłka, 1:2 – Szymon Mrozek, 1:3 – Przemysław Chodorek, 1:4 – Szymon Machnik.

 

P1130879 P1130880P1130875P1130885