TURNIEJE

ROK 2013:

 I Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej „MOSiR CUP 2013” o puchar dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Opolu(1 grudnia 2013 r. rozegrany w opolskim Okrąglaku).

WYNIKI:

MKS „MOSiR” Opole – ŚLĄSK Wrocław 4:2
WIDZEW Łódź – WISŁA Kraków 3:5
ZAGŁĘBIE Lubin – MKS „MOSiR” Opole 6:4
ŚLĄSK Wrocław – WIDZEW Łódź 5:2
WISŁA Kraków- ZAGŁĘBIE Lubin 3:2
MKS „MOSiR” Opole – WIDZEW Łódź 3:3
ŚLĄSK Wrocław – WISŁA Kraków 7:7
ZAGŁĘBIE Lubin – WIDZEW Łódź 10:1
MKS „MOSiR” Opole – WISŁA Kraków 0:2
ŚLĄSK Wrocław – ZAGŁĘBIE Lubin 3:6

TABELA KOŃCOWA TURNIEJU:

1. WISŁA KRAKÓW
2. ZAGŁĘBIE LUBIN
3. MKS „MOSiR” OPOLE
4. ŚLĄSK WROCŁAW
5. WIDZEW ŁÓDŹ

Najlepszy zawodnik: Łukasz Poręba (ZAGŁĘBIE Lubin)
Najlepszy bramkarz : Bogusław Trojanowski (MKS „MOSiR” Opole)
Król strzelców : Gabryel Janiczak (WISŁA Kraków ) – 7 bramek

Skład najlepszego zespołu turnieju uzupełnili:
Marcin Babuśka (ŚLĄSK Wrocław)
Filip Handzlik (WISŁA Kraków)
Jakub Cieślak (WIDZEW Łódź)
Mateusz Szpak (ZAGŁĘBIE Lubin)
Aleksander Szmer (MKS „MOSiR” Opole)

MOSiR grał w składzie:

Bogusław Trojanowski, Maciej Turek, Jakub Pietrykowski, Kacper Cieśliński, Przemysław Chodorek, Maciej Grzesiak, Marcel Lisik, Jakub Kubal, Marcel Mrukot, Aleksander Szmer, Dominik Paliszewski, Jakub Wacławczyk, Tomasz Wojciechowski, Kacper Racławicki, Jakub Lipski, Maciej Walas, Filip Dopierała, Piotr Czajka, Filip Kozłowski. Trener : Grzegorz Bryłka.

Mosir_CUP

ROK 2014:

CUBATURA CUP (czerwiec 2014).Na parkingu przy Centrum Rozrywki ” KUBATURA ” którego właścicielami są Jakub Błaszczykowski i Jerzy Brzęczek rozegrany został turniej piłki nożnej ulicznej. Turniej zorganizowany został podobnie jak rozgrywane w Brazylii Finały Mistrzostw Świata. W turnieju wzięły udział  32 zespoły z których każdy losował pod szyldem jakiego państwa będzie występował. Nasz zespół w skład którego weszło czterech zawodników MKS-u i dwóch zawodników Rodła Opole wystąpił pod barwami Portugalii.

Finał

PORTUGALIA – WŁOCHY    12 : 7

Portugalia grała w składzie: Maciej Turek (MKS), Tyberiusz Wilanowski (MKS), Sebastian Bryłka (MKS), Jakub Kubal (MKS), Szymon Wrzeciono (RODŁO), Jan Zabłocki (RODŁO).

Najlepszym obrońcą turnieju wybrano Sebastiana Bryłkę.

 

OGÓLNOPOLSKI FINAŁ NIKE PREMIER CUP 2014.

W dniach 21-24.08.2014 r. na boiskach SMS Łódź rozegrany został tegoroczny finał turnieju NIKE PREMIER CUP 2014. W turnieju wzięło udział 16  zespołów (najlepsze zespoły z każdego województwa) które zostały podzielone na cztery grupy. MKS-owi przyszło rywalizować z zespołami NAKI Olsztyn, Jagielonią Białystok i Koroną Kielce.

MKS – NAKI OLSZTYN  1:0MKS – KORONA KIELCE 0:2
MKS – JAGIELONIA BIAŁYSTOK 0:4

MKS grał w składzie: Bogusław Trojanowski, Maciej Turek, Marcel Lisik, Tomasz Wojciechowski, Filip Dopierała, Jakub Lipski, Maciej Walas, Jakub Pietrakowski, Jakub Wacławczyk, Aleksander Szmer, Dominik Paliszewski, Piotr Czajka, Maciej Grzesiak, Kacper Cieśliński, Kacper racławicki,  Sebastian Bryłka , Filip Kozłowski.

 

Piast Strzelce Opolskie CUP

Zespół trampkarzy MKS rocznik 2000 zwyciężył w turnieju organizowanym przez Piast Strzelce Opolskie.

Królem strzelców turnieju został Sebastian Bryka a najlepszym zawodnikiem uznano Jakuba Wacławczyka.

MKS grał w składzie: Bogusław Trojanowski, Maciej Turek, Marcel Lisik, Tomasz Wojciechowski, Filip Dopierała, Jakub Lipski, Maciej Walas, Jakub Pietrakowski, Jakub Wacławczyk,  Dominik Paliszewski,  Maciej Grzesiak, Kacper Cieśliński, ,  Sebastian Bryłka , Filip Kozłowski, Michał Strzelecki.

PIAST CUP 2014

Udane niedzielne popołudnie zaliczyli piłkarze MKS MOSiR Opole rocznika 2001, którzy w ramach przerwy w rozgrywkach ligowych udali się do Strzelec Opolskich na halowy turniej piłki nożnej „Piast Cup” 2014. Turniej przeznaczony był dla zawodników z rocznika 2000 i młodszych, a organizatorem był klub piłkarski Piast Strzelce Opolskie. Oprócz naszego zespołu w zawodach udział wzięły jeszcze dwie drużyny gospodarzy, MKS Gogolin oraz Orzeł Źlinice.

Klasyfikacja końcowa  turnieju
1. MKS MOSiR Opole                           8 pkt.   11:5
2. MKS Gogolin                                      7 pkt.   10:6
3. Orzeł Źlinice                                        7 pkt.   8:6
4. SKS Piast Strzelce Opolskie         3 pkt.   8:18
5. SKS Piast II Strzelce Opolskie    2 pkt.   7:9

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Szymon Mrozek z MKS MOSiR Opole

Drużyna MKS-u grała w składzie: Bartosz Martynus, Jakub Kowalski, Szymon Mrozek, Maciej Pużak, Paweł Kolczyk, Emil Garufo, Szymon Machnik, Michał Świstuń, Grzegorz Pupin, Patryk Błaszczyk. Trener Radosław Rusin.

 

 HALUWY TURNIEJ W SZEKESFEHERVAR (WEGRY,28-30.12.2014 r.)

W dniach 28-30.12.2014 r. reprezentacja zespołu Juniorów Młodszych, na zaproszenie miasta Szekesfehervar (miasto partnerskie Opola) uczestniczyła w halowym turnieju piłkarskim organizowanym przez klub kibica Videoton FC Fehérvár (http://pl.soccerway.com/teams/hungary/fc-fehervar/5966/) . Turniej miał charakter otwarty i brały w nim udział zespoły zarówno amatorskie jak i złożone z zawodników grających trawiastych oraz szkółki piłkarskie. W turnieju wzięło udział 40 zespołów z Węgier, Serbii, Siedmiogrodu i Polski, podzielonych na sześć grup. Nasz zespół będący najmłodszym zespołem turnieju w fazie grupowej w pierwszym meczu zremisował z zespołem Albacsavar 1:1 (bramka Dawid Borowicz) by w kolejnych dwóch spotkaniach wysoko ulec zespołom Worker Line Villanegra 7:1 ( bramki Grzegorz Grabas) i Beugro (zespół reprezentujący najlepszą szkółkę piłkarską na Węgrzech imieniem Ferenca Puskas-a) 10:2 (bramki Grzegorz Grabas). Ostatni mecz fazy grupowej to już naprawdę dobra gra naszego zespołu i wygrana nad zespołem Moxi a Navtelen 7:2 (bramki Grzegorz Grabas x 4, Marcin Bergandy i Szymon Rożalski x 2). Do fazy pucharowej nasz zespół awansował z trzeciego miejsca, gdzie przeciwnikiem był zespół Lego FC który wygrał rywalizację w swojej grupie. Niestety nasi młodzi zawodnicy ulegli w stosunku 6:0 i pożegnali się z turniejem.

MKS: Bartosz Grześkiewicz, Dawid Borowicz, Tobiasz Pietruszka, Grzegorz Grabas, Kamil Klimczak, Dominik Klisz, Daniel Łupak, Mateusz Grzegorczyk, Marcin Bergandy, Szymon Różalski. Trener: Paweł Walaszczyk.

P1030148

 

ROK 2015:

„STRADOMIAK CUP”, w dniu 21.02.br drużyna MKS MOSiR Opole 2001 zajęła II miejsce w międzywojewódzkim halowym turnieju piłki nożnej w Częstochowie .

 

W ostatnim, finałowym meczu turnieju, MKS spotkał się z drużyną z Legnicy. Po bardzo zaciętym boju nie udało się w regulaminowym czasie gry żadnemu z zespołów rozstrzygnąć tego meczu na swoją korzyść. Remis 1:1 (gol: Lukoszek) spowodował, że  o końcowym wyniku zadecydować musiały rzuty karne. Tutaj niestety opolanie mieli mniej szczęścia i to drużyna Miedzi Legnica sięgnęła po puchar za pierwsze miejsce.

MKS grał w  składzie: Jakub Glinowiecki, Jakub Kowalski, Jakub Kubal, Tomasz Walczak, Szymon Machnik, Michał Świstuń, Kamil Lukoszek, Patryk Błaszczyk, Paweł Kolczyk i Maciej Pużak

Końcowa klasyfikacja:

1. MIEDŹ LEGNICA
2. MKS MOSiR OPOLE
3. ŁKS ŁÓDŹ
4. STAL MIELEC
5. SZOMBIERKI BYTOM
6. GKS KATOWICE
7. CHEMIK KĘDZIERZYN-KOŹLE
8. STRADOM CZĘSTOCHOWA II
9. RUCH RADZIONKÓW
10. STRADOM CZĘSTOCHOWA I

P1030610

‚NIECHORZE CUP 2015′

MOSiR rocznikiem 2001 w majówkę wybrał się do Niechorza na tamtejszy co roczny turniej organizowany przez gminę Rewal. Nad morze zawitały między innymi takie drużyny jak Pogoń Szczecin, Zawisza Bydgoszcz, Warta Poznań, Miedź Legnica, Gedania Gdańsk. MOSiR grając w grupie A uległ we wszystkich spotkaniach.

Największym ciosem były dwie porażki 0:1 z FA Szczecin i 0:1 z Miedzią. W pierwszym spotkaniu przegrana z Gdańskiem za wysoka bo 1:4 ale brak motoryki i umiejętności gry na murawie nie pozwoliły na wiele „niebieskim” z Opola. W drugim meczu o wszystko świetne zawody przede wszystkim Michała Krzywickiego, który broni karnego ale nie tracąc bramki w ostatniej minucie po wybiciu piłki z linii bramkowej przez Szymona Machnika sędzia zobaczył coś innego i rozpacz w opolskim obozie. Miedź z kolei strzeliła bramkę po stałym fragmencie gry i jeden rzut rożny wystarczył abyśmy wpadli do worka drużyn walczących o miejsca 9-16. W czwartym meczu wygrywamy 2:1 z FA Szczecin 2002 po bramkach Lukoszka i Kowalskiego aby w piątym meczu ponownie na murawie przegrać 0:3 z Sopotem. Ostatni mecz o miejsce 11 to już łup MOSiRu i po bramkach Pupina (k), Lukoszka i Machnika wygrywamy 3:1 z KS Polkowice.
46-IMG_2779